English

ALAÇATI


Meşhur taş evleri, masmavi denizi ve yemyeşil dokusuyla hayallerdeki tatil yeri Alaçatı. Tarihsel özellikleri bozulmadan restore edilmiş ve günümüze kadar gelen rum mimarisinin en güzel örneklerini barındıran Alaçatı, Çeşme'nin en gözde beldesidir. Türkiye'nin ve Dünya'nın dört bir yanından turist akınına uğrayan bu şirin belde, kuzeyinde Ilıca Plajı ve güneyinde sörf tutkunlarının mekanı Surf Plajı ile misafirlerine bir çok seçenek sunuyor.

Çeşme'nin meşhur Alaçatı Çarşısı, yollarının taş dokusunda da Rum mimarisinin etkisi devam ediyor. Küçük şirin dükkanlar ve meşhur balık restorantlarıyla Alaçatı'yı ziyaret edenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden birisi oluyor Alaçatı Çarşısı.

Herşeyi ile düzenli bir belde olan Alaçatı, her geçen yıl artan misafir sayısına hizmet vermekte zorlanmıyor. Turizm açısından kendisini oldukça geliştirmiş olan beldede ulaşım da hiç zor değil.

Alaçatı, taş evleri, yel değirmenleri, sörfü ve eşsiz deniziyle meşhurdur. Aynı zamanda Türkiye'nin tek sakız bahçeside buradadır. Eski bir kiliseden dönüştürülmüş pazar yerleri cumartesi günleri kurulur ve herkesin ilgi odağı olmayı başarır. Bunaltan yaz sıcaklarında kendine özgü havası ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlar. Huzurlu görünümü ile herkesin kalbini fetheden Alaçatı görenleri kendine hayran bırakıyor.

Alaçatı Değirmenler Alaçatı Sörf Alaçatı Limanı
Anasayfa Hakkımızda Rezervasyon Konum Odalarımız Galeri Medya İletişim